Išlikusios vestuvių tradicijos

Šiais laikais dažnai klausiama, ypač vyresniųjų svečių, ar yra išlikusios vestuvių tradicijos. Šiame straipsnyje plačiau papasakosime apie tai.

Šeimos židinys, tradicija kai tėveliai perduoda šeimos aukurą savo vaikas, jis simbolizuoja šeimos laimę, šeimos santarvę, šeimos pilnatvę ir šilumą. Nuo šios akimirkos jaunavedžiai jau nebe vaikai, o suaugę žmonės sukurę savo šeimą.Prieš 20 metų vestuvėse buvo naudojama labai daug vestuvinių tradicijų tokių kaip malkų kapojimas, lėlės vystymas, monetų ieškojimas kruopose, komendantų, meilės ministrų ir kitų pareigų rinkimai, sūrio spaudimas, piršlio korimas ir kt.

Šiai dienai, laikai keičiasi ir vestuvių programa bei tradicijos tampa kur kas vakarietiškos. Muzikantus keičia, vedėjas ir dj-us, na o vestuvines tradicijas ir apeigas keičia neįpareigojanti, bet profesionali vestuvių programa. Iš likusių senųjų vestuvių tradicijų, yra išlikusios  tik sutikimas su duona ir druska, šeimos židinys, keliaraiščio ir puokštės metimo tradicija.

Jaunųjų sutikimas su duona, druska ir vandeniu yra organizuojamas, kai jaunieji grįžta į sodybą po ceremonijos. Tėvai sutinka savo vaikus, linkėdami, kad jaunųjų šeimoje netruktų duonos, druskos ir vandens.

Duona tai maisto ir gėrybių simbolis šeimoje, „Kad visuomet būtumėte sotūs ir pavalgę“ linki tėveliai

Druska yra amžinybės simbolis, ir kartais parodo, kad šeimoje gali būti ir „sūrių“ akimirkų.

Na, o vanduo tai gyvybės eliksyras, gyvybės šaltinis, kalbama apie vaisingumą šeimoje ir gyvybę.

Šeimos židinys, tradicija kai tėveliai perduoda šeimos aukurą savo vaikas, jis simbolizuoja šeimos laimę, šeimos santarvę, šeimos pilnatvę ir šilumą. Nuo šios akimirkos jaunavedžiai jau nebe vaikai, o suaugę žmonės sukūrę savo šeimą.

Keliaraiščio ir puokštės metimo tradicija.

Ši vestuvių tradicija yra ne tokia jau sena, atėjusi iš vakarietiškų, „amerikietiškų“ vestuvių tradicijų. Nors kalbama, kad keliaraiščio metimo tradicija, siekia kur kas senesnius laikus. XIV amžiuje buvo manoma kad skiautelė nuotakos rūbo, ateinantiems metams lems sėkmę sukurti šeimą. Šiai dienai keliaraiščio ir puokštė metimo tradicija daroma vakaro programai einant į pabaigą.

Jaunikis, dažniausiai be rankų, vien tik „dantukų“ pagalba turi nuimti keliaraištį, ir nieko nematydamas jį mesti nevedusiems vyrams. Tas kuris pagauna, turi didesnę galimybę vesti.

Puokštės metimo tikslas yra perduoti vestuvių relikvija netekėjusioms merginoms. Nieko nematydama jaunoji meta puokštę, ta mergina kuri pagauna per ateinančius metus turi  galimybę susirasti ir susituokti su išrinktuoju.